kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další
Výsledky vyhledávání

Co budou dělat ceny nemovitostí do budoucna

Odesláno admin na 1 listopadu, 2016
0

Takovou nebo velmi podobnou otázku u nás slýcháme v podstatě denně. Zajímá to prodávající, kupující, realitní kanceláře, analytiky – vlastně všechny lidi, kteří s prodejem a nákupem nemovitostí mají něco společného.

Pravda je taková, že nikdo vlastně nezná jasnou a hlavně univerzální odpověď. Faktem je, že zejména v Praze rostou ceny nemovitostí poslední tři roky tempem blízkému 10% za rok. To je opravdu, opravdu hodně. Zcela jistě je toto tempo dlouhodobě neudržitelné a dá se očekávat, že se v příštím roce buď velmi zpomalí nebo dokonce zastaví. Nějaké velké propady cen, podobné třeba těm z let 2008-2009 se ale spíše očekávat nedá, většina analytiků se totiž shoduje, že jen nemovitosti teď dohnaly propad z let krize a vrátí se ke svému dlouhodobému průměrnému růstu někde na úrovni 3-5% ročně.

Jiná situace je ale mimo Prahu, kde mnohde ceny nemovitostí budou pravděpodobně nadále stoupat. Je to dáno dobrou ekonomickou situací v ČR, kdy průměrné platy rostou a v návaznosti na to lze očekávat i postupný trvalý růst cen nemovitostí. Další růsty cen lze očekávat zejména v aglomeracích velkých měst, kde se postupně zlepšuje dopravní obslužnost a i občanská vybavenost.

Pokud tedy s nákupem nemovitosti čekáte na dobu „až spadnou ceny nemovitostí dolů“, tak pro vás máme špatnou zprávu – velké propady se v dalších letech velmi pravděpodobně konat nebudou. Naopak – drobně porostou ceny nemovitostí i úrokové sazby a tak by se Vám vše jen prodražilo.

zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Porovnejte nabídky