kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další
Výsledky vyhledávání

Mám koupit nemovitost teď, nebo mám počkat až splaskne bublina a ceny půjdou dolů?

Odesláno admin na 20 září, 2017
0

Taky Vám v hlavě vrtá otázka, která je nadpisem dnešního článku? Nejste jediní – podobných lidí je opravdu hodně a tak se na to podíváme spolu.

Prvním aspektem může být třeba poslední dobou tolik zmiňovaná bublina, která údajně navyšuje ceny nemovitostí a každá bublina přece jednou musí splasknout… Ono to ale není zdaleka tak jednoznačné, zejména to, že se nacházíme v realitní bublině není v odborné veřejnosti úplně jasně přijímané téma. Troufám si říci, že většina odborníků dnes situaci popisuje mnohem víc jako zlatý věk nemovitostí – tedy po době krize nakupují nemovitosti i ti lidé co dříve váhali, dále nám dorůstají silné ročníky potenciálních majitelů nemovitostí a jistě ne posledním aspektem je zlepšující se ekonomická úroveň českých domácností, která způsobuje to, že se investují (mimo jiné do nemovitostí), k tomu připočítejte příjemné úrokové sazby a pak se už moc není čemu divit, že je velký zájem. Tento zájem jistě dříve či později začne opadat, ale nedá se očekávat nějaký zásadní propad cen nemovitostí – pokud vůbec nějaký propad přijde, tak bude jen kosmetický a spíš jen ve vybraných lokalitách.

Dejme tomu, že ceny nemovitostí v lokalitě kde chcete něco kupovat skutečně o něco klesnou – myslíte, že budete mít vyhráno? Spíš ne. Česká národní banka totiž touží po „přiškrcení“ hypoték a zároveň plánuje postupně zvyšovat úrokové sazby. Mohlo by se Vám tak klidně stát, že Vaše vysněná nemovitost zlevní, ale vy buď nedostanete hypotéku, nebo hypotéku dostanete, ale s ne úplně hezkou sazbou a díky splácení pak ve finále zaplatíte víc než kolik by to bylo nyní v době zvýšeného zájmu o nemovitosti.

Je tedy potřeba se na věci dívat mnohem komplexněji než by se na první pohled mohlo zdát. Pokud uvažujete o koupi nemovitosti, tak věřte, že teď je opravdu dobrá doba!

zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Porovnejte nabídky