kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další
Výsledky vyhledávání

POZOR NA EXTRÉMNĚ NÍZKÉ SAZBY

Odesláno admin na 19 července, 2016
0

Dnešní článek je vlastně takovým malým varováním.

V současné době úrokové sazby atakují veškeré možné hranice a to jak v objemech, tak v nejnižších sazbách. Zároveň jsou banky hypotékám velmi nakloněny a tak je vlastně dávají téměř komukoliv. To je z pohledu žadatele o hypotéku skvělá zpráva, ale jak už to tak bývá, tak všechno zlé je pro něco dobré (a samozřejmě i obráceně).

Současná vlna nízkých sazeb s sebou přinesla dvě hlavní negativa.

Růst cen nemovitostí

Díky příznivé bankovní politice najednou na hypotéku dosáhnou i lidé, pro které to bylo jen obtížně představitelné. Zároveň s krachem důchodového pilíře se rozmohl trend investičního bydlení a tak si čím dál tím více lidí bere druhou či třetí hypotéku na byt, který plánují pronajímat. Výsledkem je pak obrovský hlad po nemovitostech a logicky, když lidé něco chtějí a na trhu to je omezené množství, tak to začne zdražovat. V našem případě zdražování bytů v Praze probíhá tempem okolo 10% ročně.

Možný problém do budoucna

Představte si mladý pár, který si dnes bere hypotéku a s příjmy vychází jen tak tak. Za pět let jim bude končit fixace a je velmi pravděpodobné, že jim vzroste i úroková sazba a tím pádem i splátka. Zároveň je možné, že si mezitím pořídili potomka a tak kromě toho, že musí živit dalšího člena domácnosti, tak místo platu ženy je nyní jen mnohem menší příjem v podobě mateřské či rodičovské.

Jak z této situace ven? Řešení je vlastně zdánlivě velmi jednoduché – odpovědné úvěrování. Jen to vlastně očekává, že se na tom shodnou banky, klienti i zprostředkovatelé – v tom je ale docela velký problém, protože každý z nich má jiný cíl a jde jim o něco jiného. Tak nám nezbývá než doufat, že nás v budoucnu nečekají jen extrémně drahé nemovitosti pro úzkou skupinku vyvolených.

 

zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Porovnejte nabídky