kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další
Výsledky vyhledávání

Pružná hypotéka od Moneta Money bank

Odesláno admin na 3 dubna, 2018
0

Dnes bych se s Vámi rád podíval na jeden velmi zajímavý hypoteční produkt – je jím pružná hypotéka od Moneta Money bank. Je potřeba pravdivě říci, že podobný produkt nabízí kromě Monety i třeba Raiffeisen bank nebo Fio, ale v případě Monety mám pocit, že se jim podařilo vše posunout přeci jen o kousek výše.

O co v pružné hypotéce jde?

Pružná hypotéka má několik zajímavých vlastností – za mě tou jednoznačně nejlepší je zápočet částky na běžném účtu proti úrokům hypotéky a tím vlastně

snižování efektivní úrokové sazby.

Asi nejlépe se to bude vysvětlovat na příkladu: Vzali jste si hypotéku 2 000 000 Kč a čeká Vás první splátka – u všech normálních hypoték byste platili úrok z oněch dvou milionů, u pružné hypotéky je to tak, že se banka podívá kolik byl Váš průměrný měsíční zůstatek na účtu minulý měsíc (například 200 000Kč) a tuto částku odečte od částky ze které počítá úroky – v praxi tak budete platit úroky jako byste měli půjčeno jen 1,8 milionu. Celkově tak jde proti hypotéce započítat až 20% její výše a je možné si tak výrazně snížit zaplacené úroky.

Další výhodou pružné hypotéky je možnost „zdvojených“ mimořádných splátek – podle zákona totiž můžete dávat mimořádné splátky jednou za rok ve výši 25% z hypotéky – Moneta jde klientům vstříc a nabízí tuto možnost dvakrát za rok.

Klienti se mne často ptají, když je to tak výhodné, tak co za to banka od nich bude chtít – i to je překvapivé – schválení i odhad je tu zadarmo a úrokové sazby jsou v podstatě totožné s běžnou nabídkou na trhu. Zároveň zde jako firma máme možnost vyjednat nějaké další individuální slevy.

Ale abychom jen nechválili – je potřeba přiznat, že Moneta je na poskytování hypoték o něco přísnější než jiné banky a v některých případech její metodika a schopnost schvalovat hypotéky není na tak vysoké úrovni jako u některých jiných bank.

Zajímalo by Vás, jestli pro Vás má pružná hypotéka smysl nebo nechcete věci nechávat náhodě a chcete se svěřit odborníkům – ozvěte se nám, rádi Vám se vším pomůžeme.

zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Porovnejte nabídky