kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další
Výsledky vyhledávání

Blíží se zvyšování úrokových sazeb?

Odesláno admin na 4 října, 2016
0

Úrokové sazby hypoték nyní atakují samotná dna všech možných i nemožných statistik, ale jak to bude dál? Do kdy tato situace vydrží?

Konec zlaté éry supernízkých sazeb je možná blíž než si řada lidí myslí. Většina lidí žije v představě, že dokud bude Česká národní banka držet na uzdě základní úrokové sazby, tak žádné velké zvyšování sazeb nehrozí – přitom ČNB avizovala, že ke změnám se nechystá dřív než v létě 2017.

To je ale jen jeden aspekt, který úrokové sazby ovlivňuje – dalším je pak vlastní cenová politika banky a její plánované zisky. Právě zisky banky jsou věc, která od 1.12.2016 dozná velkých změn. Nový zákon o spotřebitelském úvěru totiž výrazně upravuje podmínky předčasného splacení hypotéky a tím podstatně snižuje zisky bank. Přitom právě na sankcích za předčasné splacení banky vydělávaly ohromné peníze. Je tedy logické, že se budou hledat jiné cesty, jak chybějící zisky získat – téměř jedinou možností je navýšení úrokových sazeb.

Hypoteční banka jako lídr trhu, už avizovala, že od prosince zvedne úrokové sazby u delších fixací o 0,3% – dá se tedy očekávat, že většina bank jí bude brzy následovat.

Řada analytiků předpovídá, že další věcí co nás od podzimu postupně čeká je „návrat“ tříletých fixací a to zejména kvůli tomu, že první dva roky nejde hypotéka při prodeji nemovitosti splatit (respektive nejde splatit s minimální sankcí) a z hlediska banky je tak klient v „rizikovém“ období kdy ohrožuje zisk banky pouze jeden rok.

Velmi pravděpodobně nás tak od podzimu čeká zvyšování úrokových sazeb, které se ještě zrychlí v létě příštího roku – kam až sazby dosáhnou si ale v tuto chvíli nikdo moc netroufá tipovat.

zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Porovnejte nabídky