kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další
Výsledky vyhledávání

Pronajímat za nejvyšší částku nemusí znamenat, že vyděláte víc

Odesláno admin na 12 ledna, 2022
0

Poměrně často se mi stává, že když s klienty řešíme, za kolik budou chtít svou nemovitost pronajmout, tak říkají „za co nejvíc“.

Já si myslím, že to ale ne vždy musí být cesta k těm největším ziskům a rád se s Vámi podělím o to proč.

Když budete svůj byt pronajímat dráž než ostatní, tak sice možná jednoho dne nájemníka získáte, ale je pravděpodobné, že to nějakou (a ne vždy malou) dobu bude trvat. Běžné byty v Praze se obvykle pronajmou za zhruba dva týdny – když ale budete chtít za nájem moc, tak se to klidně může natáhnout i na dva měsíce. A co je pro Vás lepší – 12x13tisíc nebo 10x15tisíc? A to se ještě nebavíme o tom, že i v době kdy je byt prázdný se za něj musí platit poplatky.

Dalším aspektem je pak nájemníkova představa o servisu – logicky pokud za stejný produkt někomu platíte více, tak očekáváte výrazně lepší servis. Statisticky pak jednoznačně vyplývá, že nájemníci v „předražených“ bytech kontaktují majitele podstatně častěji a mají na něj podstatně více požadavků, než u bytů za „běžné“ ceny.

Pokud chcete za byt hodně, tak to znamená, že i při výměně nájemníka Vás často čeká náročnější úklid a údržba bytu (a ne vždy je možné to naúčtovat původnímu nájemníkovi).

Má rada tedy zní, že méně je někdy více. A dobře pronajatý byt za „střední“ cenu může vydělat mnohem více, než byt pronajatý „za nejvíc“.

zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Porovnejte nabídky